Polska na weekend to bardzo dużo najpiękniejszych miejsc, które zlokalizowane są w naszym kraju. Warto sprawdzić, na które z nich można zwrócić uwagę. Nie ma potrzeby wyjeżdżać daleko, by odkryć piękne miejsca. W Polsce także ich nie brakuje. Zachody i wschody słońca nad Morzem Bałtyckim, piękne górskie krajobrazy, czy malownicza Kraina wielkich jezior. Każdy znajdzie dla siebie taki skrawek kraju, który porwie go bez reszty. Co wybrać?

Weekend w Polsce – miejsca warte odwiedzenia

Miejsca w Polsce są tak różnorodne, że nie będzie żadnego problemu z wybraniem takich atrakcji, które okażą się najciekawsze dla danego odbiorcy. W tym gronie można wyróżnić zarówno średniowieczny, jak i nowoczesny zamek, czy konkretny park narodowy. Możliwości jest naprawdę sporo, ale na szczęście w roku przypadają aż 52 tygodnie, a wraz z nimi weekendy, w trakcie których można zwiedzić konkretny ciekawy zabytek.

To także doskonała okazja do tego, by sprawdzić, jaka wieża lub taras widokowy znajdują się w danej okolicy. Często są to miejsca warte odwiedzenia, w których za bilet wstępu nie trzeba zapłacić bardzo dużo złotych. Dlatego:

 • idealnie jest sprawdzać, co znajduje się w najbliższej okolicy,
 • wybrać się na szlak rowerowy,
 • sprawdzić idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury.
 • namierzyć lokalizację rezerwatu, do którego chce się pojechać.

Warto odwiedzić także konkretne pasmo górskie, czy pałac, który znajduje się w najbliższej okolicy.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce na weekend

Nie można nie mieć w pamięci tego, że oprócz długich weekendów do dyspozycji ma się najczęściej maksymalnie tylko dwa dni. Jest to więc dobra okazja do poznawania miejsc, które znajdują się tylko w swojej najbliższej okolicy. Wówczas:

 • nie straci się wiele czasu na dojazd,
 • sprawdzi się, gdzie znajdują się ciekawe miejsca w bliskim położeniu, do których będzie można zabrać krewnych i znajomych.

W kraju można zobaczyć rozległy Dolny Śląsk, na których nie brakuje kopalni, szczytów na aktywny wypoczynek. To także okazja do odwiedzenia miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Większość z nich na żywo zapiera dech w piersiach.

Idealne miejsce na weekend w Polsce

Bez wątpienia będzie to także miejsce, w którym z powodzeniem można spędzić dzień lub weekend wolny od pracy. Idealnie jest wykorzystać także pomysł na tani wypad, by zbyt mocno nie obciążać domowego budżetu. W północno-wschodniej Polsce nie brakuje miast, miasteczek, czy wsi, które również są idealne do tego, by móc spędzić w nich swoje wolne dni.

Wybrać się na weekend można:

 • do domków letniskowych,
 • pod namiot,
 • do hotelu, hostelu, czy pensjonatu.

Wszystko zależne jest od budżetu, jakim dysponuje dana osoba oraz tego, w jaki sposób chce spędzić weekend wolny od pracy. Polska na weekend jest dobrą okazją do tego, by nie musieć daleko wyjeżdżać w celu zobaczenia pięknych i malowniczych lokalizacji na mapie naszego kraju.

Warto wybrać się zarówno nad Bałtyk, jak i wspiąć na Trzy korony. Można także spędzić weekend w górach i zaplanować dzień zwiedzania typowo górskich szczytów.

Można wybrać Góry Stołowe, Sudety, czy skalne propozycje wraz z najwyższym szczytem znajdującym się wiele m n.p.m.

Dokąd warto pojechać w Polsce?

Najlepsze miejsca do zwiedzenia to także konkretny park narodowy w Polsce. Do ulubionych miejsc turystów zaliczają się także:

 • Park Narodowy Gór Stołowych,
 • wieża widokowa,
 • konkretna wieś w Polsce, np. Zalipie,
 • wybrany i ulubiony przez odbiorcę region Polski.

Nie brakuje także najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Należy jednak mieć na względzie to, że jest to propozycja wyłącznie na niektóre miesiące w roku.

Zainteresowaniem cieszy się także podziemne miasto. W wielu miejscowościach nie brakuje tras turystycznych, których zwiedzenie trwa od jednej do kilku godzin. Przy granicy Polski również nie można narzekać na nudę.

Miejsca w kraju z czasów II wojny światowej

W Polsce nie brakuje muzeów, które poświęcone są temu okresowi. Wiele z nich znajduje się zarówno w Warszawie, jak i w jej najbliższej okolicy. Na uznanie zasługuje także Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Najlepiej zachowane obiekty to te znajdujące się na Mazurach. Wyróżnić można zarówno m.in. Wilczy Szaniec, jak i bunkry w Mamerkach. Różnorodność historii tego miejsca ma wpływ na to, że tym chętniej są odwiedzane przez kolejnych turystów nie tylko z naszego kraju, ale również zza granicy.

Polska na weekend to okazja, by zobaczyć pałac lub spędzić spokojny weekend nad morzem. To propozycja zobaczenia cudów Polski i kilku najpiękniejszych miast w naszym kraju.