Dowolna atrakcja w Polsce jest tą, którą warto zobaczyć w wolnym czasie. Niekoniecznie trzeba daleko odjeżdżać, by zobaczyć najpiękniejszy pejzaż, jakim mogą być ruiny zamku. Sprawdź, jakie atrakcyjne miejsca w Polsce polecamy.

Ciekawych miejsc na mapie naszego kraju z całą pewnością nie brakuje. Jest to świetna okazja do tego, by móc wybrać konkretny szlak turystyczny. Na uwagę zasługują także jezioro, dolina, czy wieża. Polska na weekend jest naprawdę ciekawa ze względu na malowniczy pejzaż w dowolnym miesiącu roku. W celu odwiedzenia konkretnego województwa nie trzeba przemierzać setek kilometrów.

Jakie miejsce w Polsce warto zobaczyć?

Miłośnicy gór mogą wziąć pod uwagę Tatry, Bieszczady i Karkonosze. Są to propozycje, które niekoniecznie muszą opierać się wyłącznie na podziwianiu krajobrazu i wspinaniu się na wzgórza. Z powodzeniem w ich okolicy znajdują się także miejsca warte uwagi, przy których nawet najwyższy szczyt wydaje się mniej zajmujący.

Na mapie kraju znajdują się także najciekawsze miejsca światowego dziedzictwa UNESCO. Najpiękniejsze widoki to nie tylko te widziane wyłącznie z konkretnej liczby m n.p.m. Osoby lubiące otaczać się przyrodą mogą wziąć pod uwagę także spędzenie wolnego czasu w dowolnym parku krajobrazowym.

Dowolne pasmo górskie to idealne miejsce do zwiedzenia o każdej porze roku. Weekend w Polsce może być zaplanowany w taki sposób, by udało się odwiedzić taką atrakcję turystyczną, na obejrzeniu której najbardziej zależy danej osobie.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce — zamki, parki, jeziora, punkty widokowe

Najpiękniejszym miejscem w Polsce może być np. park zlokalizowany w bliższej lub dalszej okolicy. Jest on:

 • miejscem odpoczynku dla osób w różnym wieku,
 • świetnym miejscem do podziwiania przyrody o każdej porze roku,
 • genialną okazją do podziwiania fontann, także z kolorowymi światełkami.

Nie zaszkodzi mieć na uwadze także rezerwatu np. w Ojcowskim Parku Narodowym.

Jest wiele miejsc, które warto zobaczyć w Polsce. Wśród nich znajdują się rynki i stare miasta w stolicach województw, kopalnie soli, punkty widokowe. Dolny Śląsk, skalne formacje, Puszcza Białowieska, czy Beskid to tylko niektóre z miejsc, które są warte zwiedzenia i odwiedzenia przez cały rok.

Na terenie kraju nie brakuje również zachwycającego pałacu. Niektóre z nich są naprawdę nietuzinkowe i z tego względu tym bardziej warte tego, by udało się je zwiedzić. Warto rozważyć np. wizytę w Lubostroniu.

Gdzie szukać miejsc wartych uwagi?

Obecnie w dobie szeroko rozwiniętego dostępu do Internetu oraz znajomości z osobami z różnych części Polski nie ma żadnego problemu:

 • z dopytaniem, co można zwiedzić w danej okolicy,
 • ze sprawdzeniem, w jakich miesiącach czynne są konkretne miejsca warte uwagi,
 • z dowiedzeniem się tego, w jakich godzinach można zwiedzać podziemną trasę turystyczną.

Nie będzie także przeszkód odnośnie do tego, by zapoznać się z zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa. Na mapie kraju znajduje się sporo takich miejsc, więc idealnym rozwiązaniem jest zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób do nich dojechać. Z powodzeniem można zwiedzić także m.in.

 • jeden z parków narodowych w Polsce,
 • Pieskową skałę w Ojcowskim Parku Narodowym,
 • góry w Polsce — Tatry, Bieszczady, Karpaty,
 • mnóstwo górskich szlaków, które są przygotowane dla mniej i bardziej zaawansowanych piechurów,
 • co najmniej 100 ciekawych miejsc w Polsce.

Ciekawe miejsca w Polsce, które warto zobaczyć

Polska kryje bardzo dużo tajemnic, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by móc wyruszyć na ich poszukiwanie. Do nabycia dostępne są zarówno polskie, jak i zagraniczne wydania na temat tego, jakie są najciekawsze miejsca w Polsce. Sporo z miejsc znajduje się na terenie województwa mazowieckiego. Jest to związane z historią naszej obecnej stolicy Polski, Warszawy. Równie ciekawy jest teren Wielkopolski związany z tymże powstaniem.

Do ulubionych miejsc chętnie zwiedzanych przez Polaków należą:

 • zamki — średniowieczne oraz bardziej współczesne,
 • pałace, w których mieszkały ważne osobistości,
 • tereny zielone, jak ogrody botaniczne, palmiarnie, parki,
 • muzea interaktywne oraz te z konkretnymi wystawami,
 • miejsca historyczne, architektura

i nie tylko.

Różnorodność atrakcji turystycznych w kraju wpływa na to, że zarówno rodacy, jak i przyjezdni turyści mają się czym zachwycać podczas spędzania wolnych dni w tym kraju.

Mnogość zaskakujących miejsc w Polsce

W kraju nie brakuje miejsc, które były inspiracją do napisania konkretnych książkowych wydań. Do tej grupy zalicza się np. kamienicę, w której mieli mieszkać Borejkowie z twórczości Małgorzaty Musierowicz, czy wiele ulic, będących inspiracją dla autorów kryminałów i thrillerów.

Zaskakujące są także kolorowe jeziorka, które znajdują się np. w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego. Zachwycająca jest również dawna architektura, której dokładnie można przyjrzeć się podczas spokojnych spacerów po kolejnych miastach.

Atrakcyjne miejsca w Polsce, które warto zobaczyć, są tymi, które m.in. zostały wymienione także powyżej. Idealnie jest rozglądać się za kolejnymi propozycjami w czasie urlopów.