Urlop i wakacje w Polsce to przede wszystkim atrakcje i ciekawe lokalizacje, na które warto zwracać uwagę podczas szukania miejsc na wakacje w Polsce.

Każdy wolny dzień jest idealnym pretekstem, by wybrać się na wakacje w Polsce. Niekoniecznie trzeba czekać do lata, by sprawdzić, co warto zobaczyć, ponieważ zimowe wakacje także sprawią, że można zregenerować siły w nowym miejscu. Zatem… gdzie na wakacje w Polsce?

Gdzie pojechać na wakacje w Polsce — poznaj najciekawsze miejsca na urlop

Mimo tego, że w ostatnim czasie popularne stały się zagraniczne wojaże, zachęcamy do skorzystania z lokalnej oferty wypoczynku. Polska skrywa wiele pięknych zakątków — są to Zamojszczyzna, Kociewie, Puławy, czy Mazury.

Warto rozważyć wypoczynek nie tylko w ośrodkach all inclusive, ale też w domkach nad jeziorem, czy na kempingu.

Wakacje w Polsce — popularne kierunki wybierane przez turystów

Polacy chętnie wybierają się na letni wypoczynek nad Morze Bałtyckie. Nie ma w tym nic dziwnego, choć z pogodą bywa różnie. Idealnie jest więc zarezerwować nocleg w okolicy, gdzie znajdują się też inne miejsca warte uwagi . Oprócz placów zabaw dla dzieci, czy parków wodnych, warto zwrócić także uwagę na atrakcje turystyczne.

Warto stacjonować w okolicy Kołobrzegu. W mieście można:

– wspiąć się na latarnię morską i zobaczyć piękny morski krajobraz,

– odwiedzić unikatowe Miasto Myszy, gdzie w kolorowej scenerii świateł można oglądać te urocze gryzonie,

– zajrzeć do bajkowej Ukrytej Krainy, gdzie fikcja miesza się z rzeczywistością,

– obejrzeć zabytkowe eksponaty w Kołobrzeskim Skansenie Morskim.

Warto rozważyć także dłuższy wakacyjny pobyt w okolicach Ustki. Dzięki temu będzie można zregenerować siły na plaży i zażyć kąpieli morskich, a w przypadku chęci zwiedzania także nie będzie trzeba narzekać na nudę. Wynika to z tego, że w mieście warto zwiedzić:

-Bunkry Bluchera i zdecydować się na audio przewodnik, dzięki czemu poznamy lepiej historię tego miejsca,

– unikatowe Muzeum Chleba, gdzie dowiemy się więcej na temat tego wypieku

i wiele innych miejsc wartych uwagi. Nie można pominąć także rejsu statkiem po otwartym morzu. W przypadku mocniejszych fal adrenalina będzie gwarantowana.

Ciekawe miejsca na wakacje w Polsce centralnej

Także województwa kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie czy lubuskie są idealnymi wakacyjnymi kierunkami. Pierwsze z nich to nie tylko znane Bydgoszcz i Toruń, ale też:

– DinoPark w Solcu Kujawskim, nie tylko ze ścieżką dinozaurów, ale również muzeum prehistorii, parkiem miniatur, czy strefą gastronomiczną,

– Brodnica, która zasłynęła dzięki kryminalnym powieściom Katarzyny Puzyńskiej,

– zamek krzyżacki w Świeciu, który można zwiedzać z audio przewodnikiem,

– uzdrowiskowy Ciechocinek, gdzie warto obejrzeć fontannę Jaś i Małgosia, ale też przespacerować się parkowymi alejkami, czy uliczkami miasteczka.

Gdzie na wakacje w Polsce – urlop w Zielonej Górze

Warto wybrać się na miejskie wakacje do Zielonej Góry, miasta niepozornego, ale bardzo klimatycznego. Na uwagę zasługują:

– miejski quest z historią czarownic na tym terenie,

– wizyta w Centrum Keplera, gdzie na odbiorców czekają interaktywne, zmieniane co jakiś czas, wystawy,

– Planetarium Wenus z ciekawymi seansami o świecie i kosmosie,

– Ogród Botaniczny połączony z Parkiem Bajek i mini ZOO,

– Muzeum Etnograficzne, gdzie można zobaczyć dawne chaty.

Fajne miejsca na wakacje w górach

Jeśli ktoś lubi górskie wspinaczki, na brak malowniczych miejsc nie będzie narzekać. Można wybrać zarówno lokalizacje dla mniej wprawionych piechurów, jak Beskid Żywiecki i pobliski Iwonicz-Zdrój. Bliskość i możliwość skorzystania z pijalni wód, czy parku zdrojowego wpłynie korzystnie na zaplanowany czas wypoczynku. Wprawieni turyści z chęcią wybiorą Bieszczady, czy Baranią Górę, a nawet Śnieżkę. Najważniejsze to pamiętać o bezpieczeństwie i nie starać się wygrać z niepewną pogodą.

  

Polskie morze, czy polskie góry? A może Mazury?

 Nie ma potrzeby wyjeżdżać daleko, by odkryć piękne miejsca. W Polsce także ich nie brakuje. Zachody i wschody słońca nad Morzem Bałtyckim, piękne górskie krajobrazy, czy malownicza Kraina wielkich jezior. Każdy znajdzie dla siebie taki skrawek kraju, który porwie go bez reszty. Polskie góry to idealne miejsce na relaks, czy urlop w Polsce.

Urlop i wakacje w Polsce to okazja do tego, by spędzić wakacje nad morzem, odkryć rowerowy szlak, czy zaplanować aktywny wypoczynek. W kraju nie brakuje malowniczych miejsc z parkiem narodowym, które również można mieć na względzie. Idealnie będzie sprawdzić, jakie najciekawsze miejsce znajdują się w okolicy podczas planowania urlopu w kraju i jakie są fajne miejsca na wakacje w Polsce.