Która plaża nad Bałtykiem jest warta odwiedzenia? Czy będzie to plaża w Świnoujściu, czy jednak będzie to inna część polskiego wybrzeża?

Na temat najpiękniejszych plaż w Polsce wypowiadają się sami użytkownicy. To znaczy osoby, które miały to szczęście, że w 2023 roku oraz w poprzednich latach, gościli w poszczególnych miejscach. Klimat nadmorski jest dobry dla zdrowia. W szczególności dla dróg oddechowych. Wybierając się tam, warto wziąć pod uwagę ranking, który tworzony jest na podstawie ocen mieszkańców oraz turystów.

Plaża w Świnoujściu – najpiękniejsza plaża w Polsce

Nie na darmo na samym początku mówimy się o Świnoujściu, bowiem tutejsze kąpielisko (a dokładnie plaża) już od wielu lat jest liderem wśród polskich plaż nad Bałtykiem. Dowodem na to jest Błękitna Flaga, która przyznawana jest przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej. To wyróżnienie, które otrzymują te plaże, jakie wyróżniają się nie tylko pod względem czystości, ale także bezpieczeństwa. Co więcej, tutejsze plaże należą również do najszerszych. W niektórych punktach szerokość plaży osiąga nawet do 200 metrów. Można więc być pewnym tego, że szeroki pas nadmorski sprawi, że każdy turysta będzie tu w stanie znaleźć dla siebie odpowiednią ilość miejsca. Nie można zapomnieć także o tym, że Świnoujście to także okoliczne atrakcje i inne, piękne sąsiednie miejscowości – w tym Międzyzdroje, gdzie czeka na wszystkich jedna ze słynniejszych w Polsce promenada.

Kołobrzeg – drugie miejsce w rankingu

Plaża w Kołobrzegu – omawiając top of the top, jeżeli chodzi o piaszczyste plaże, to nie można zapomnieć o tym urokliwym kurorcie. Znany jest on już od wielu lat. Wiele osób pozwala sobie na to, aby przyjechać tu na wypoczynek, ponieważ czeka tu na wszystkich doskonale przygotowana baza noclegowa i gastronomiczna. Jednak piasek na plażach i kąpieliska przez długi czas pozostawały daleko w tyle, jeżeli chodzi o wysokie miejsce w rankingu. Dopiero od niedawna tutejsze plaże coraz śmielej radzą sobie w rankingu. Ostatni rok to dla nich miejsce drugie, dzięki czemu coraz większa ilość osób dostrzega to, że ma do czynienia z naprawdę malowniczym zakątkiem nad Bałtykiem. Plaża Centralna i Plaża Zachodnia również otrzymały Błękitną Flagę. Ta pierwsza, miejscami jej szerokość dochodzi nawet do 100 metrów. Tutaj także każdy plażowicz będzie w stanie znaleźć dla siebie odpowiednia ilość miejsca.

3 miejsce – plaża w Łebie

Samo miasto znane jest z tego, że to właśnie tutaj znajduje się Słowiński Park Narodowy, gdzie znaleźć można ruchome wydmy. Nie można omijać tego miejsca, które każdego dnia daje wspaniały, naturalny spektakl, jaki na dodatek za każdym razem prezentuje się inaczej. Tutaj morski klimat „smakuje” nawet nieco odmiennie, niż w przypadku innych nadmorskich miejscowości. To jedno z najczystszych miejsc. Marne jednak szanse, że Łeba razem ze swoimi plażami będzie miała szansę zająć pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o listę najpiękniejszych polskich plaż. Wszystko przez to, że sława tego regionu jest tak duża, że zawsze jest tu ogrom turystów i rodzin z dziećmi w sezonie letnim.

Sopot – nadmorski kurort nie tylko dla gwiazd

Tutejsze molo (długość 511 metrów) należy do najsłynniejszych konstrukcji, które znaleźć można nad polskim morzem. Można tu przyjechać samochodem, ale zdecydowanie większą frajdę da tu dotarcie o własnych siłach. Plaża w Sopocie słynie z tego, że łączy się bezpośrednio z tymi, które można znaleźć w Gdyni i w Gdańsku. Idąc z Gdyni, będzie można po drodze zwiedzać Klif Orłowski, więc tym bardziej będzie okazja do tego, aby udać się na piechotę, ciesząc się po drodze niesamowitymi widokami. Sopocka plaża słynie z czystości, posiada certyfikat ISO 14001. Nie można także zapomnieć o tym, że w Sopocie czeka na wszystkich m.in. Aquapark, Park Linowy, Hipodrom. Zatoka Gdańska to ogólnie urokliwe miejsce, gdzie można znaleźć także wielu miłośników sportów wodnych. W wielu miejscach można znaleźć wypożyczalnie sprzętu, więc jeżeli ktoś nie ma własnego, to może korzystać z tego, co znajduje się na miejscu. Warto korzystać z tutejszych fal, jakie niekiedy pojawiają się w tych regionach.

Gdzie jeszcze można znaleźć piękne plaże nad polskim morzem? Plaża na Helu – z pewnością Półwysep Helski to takie miejsce, którego plaże są w stanie podbić serca wielu osób. Także plaża w Międzyzdrojach nie należy do najgorszych. A może plaża w Mielenku lub w Trzęsaczu? Czy też Dziwnów, Darłówko i okolice? Te miejsca na pewno spodobają się wszystkim miłośnikom leniuchowania na plaży oraz nad wodą.