W Polsce znaleźć można fajne miejsca nad jeziorem, gdzie dostępne są czyste plaże, to mało kto myśli o tym, aby zaplanować tam długoterminowy wypoczynek. Wakacje nad jeziorem przyniosą ciszę i ukojenie.

Najpiękniejsze jeziora można znaleźć na Mazurach. Znaleźć tam można niejedno kąpielisko, gdzie do dyspozycji są także wypożyczalnie sprzętów wodnych, ośrodki wypoczynkowe oferujące nocleg, itd. To nie jedyne fajne miejsca nad jeziorem, które dostępne są w Polsce. Wypoczynek nad jeziorem w gronie bliskich osób to wspaniała okazja do zaplanowania wolnego czasu.

Wakacje nad jeziorami mazurskimi – Mikołajki

Mikołajki nazywane są przez wiele osób stolicą dla polskich żeglarzy. Właściwie to nie ma się czemu dziwić, bowiem obecne w Mikołajkach jezioro Tałty i jezioro Mikołajskie, mają wiele do zaoferowania miłośnikom żeglarstwa. W szczególności, że do dyspozycji są tu różne wypożyczalnie. Trzeba przyznać, że ma się do czynienia z wyjątkowym miejscem, gdzie beztrosko można spacerować przy brzegu, ponieważ znaleźć można tu wiele alejek spacerowych, a także rowerowych. Bez trudu będzie można znaleźć noclegi nad jeziorem Mikołajskim i Tałty.

Fajne miejsca nad jeziorem w górach – Jezioro Solińskie i Polańczyk

Planując urlop nad jeziorem, można odwiedzić Bieszczady. Właściwie to można powiedzieć (jak już zrobiło to wiele osób), „rzuć wszystko, jedźmy w Bieszczady”. Tak, bowiem ma się do czynienia z regionem, gdzie dosłownie można odpocząć na łonie natury. Akwen Soliński i Polańczyk tym bardziej kuszą wszystkich urlopowiczów, którym zależy na tym, aby znaleźć się blisko wody. Warto jechać nad jezioro, które znajdują się w tym regionie. To dowód na to, że piękne jeziora można znaleźć nie tylko na terenie Wielkich Jezior Mazurskich, ale także ukryte głęboko w górach, gdzie będzie można wypożyczyć kajak, rowerek wodny, itd. Znajdzie się tu także kilka plaż, gdzie będzie można położyć nawet swój kocyk do leniuchowania. Tutaj na pewno będzie można znaleźć dla siebie fajne miejsca nad jeziorem, skąd będzie można podziwiać nawet Bieszczadzki Park Krajobrazowy.

Warto wybrać – Łagów Lubuski na Ziemi Lubuskiej

W samym sercu Pojezierza Lubuskiego można znaleźć idealne warunki do odpoczynku. W szczególności, jeżeli ktoś myśli o tym, aby zatrzymać się tu na dłużej. Może i nie jest to region zbyt mocno afiszujący się. Można być jednak pewnym tego, że bez trudu będzie można tu znaleźć rower wodny, jak również inne, liczne atrakcje, jakie dostępne są dla tych osób, które kochają aktywny wypoczynek. Jeżeli chodzi o top 10, to Łagów Lubuski znajduje się na bardzo wysokim miejscu, gdzie wokół jeziora będzie można znaleźć idealne miejsce dla siebie oraz dla swoich bliskich.

Wypoczynek nad jeziorem na Kaszubach

Jedna z najpopularniejszych miejscowości, którą można znaleźć w tym regionie, gdzie nie brakuje pięknych i rozległych lasów, to Charzykowy. Znaleźć je można dokładnie nad Jeziorem Charzykowskim. Oprócz tego, że w bliskiej okolicy można znaleźć tu plac zabaw, który na pewno chętnie wykorzystają rodzice z dziećmi, to będzie można tu także pożeglować. Warto się wybrać na Kaszuby tym bardziej że można znaleźć je na wyciągnięcie ręki nad Bałtykiem. Bez trudu będzie można znaleźć tu domki letniskowe i miejsce na ognisko. Bez wątpienia jest to fajne miejsce nad jeziorem.

 

Jezioro Białe na Lubelszczyźnie

Jezioro Białe z pewnością warto odwiedzić. Dokładnie należy wybrać się do miejscowości o urokliwej nazwie – Okuninka. Znaleźć ją można dokładnie na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Można tu spotkać ogromną ilość osób, które uprawiają flyboarding. To właśnie dzięki temu (i to dosłownie) można dosłownie unieść się nad taflę wody.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich oferuje jeszcze inne akweny wodne, m.in. Wigry i Jeziorak. Ruciane-Nida to dobra propozycja dla tych osób, jakie chcą poznać nie tylko Mazury, ale także Warmię. Spacer brzegami jeziora pozwoli na to, aby chociaż na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego. Z łatwością każdy znajdzie miejsce, gdzie warto udać się nad jezioro, aby wykorzystać liczne atrakcje dla dzieci lub odnaleźć chwilę ciszy i spokoju na plaży.