Bałtyk oferuje możliwość spędzenia fantastycznych chwil w trakcie długiego urlopu i krótkiego weekendu. Polskie morze to doskonała okazja do tego, aby plażować, zwiedzać, a także leniuchować.

Nie tylko plaża, ale także molo, wydma, szlaki rowerowe i wiele innych czekają na turystów na Wybrzeżu Bałtyckim. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią miejscowość dla siebie oraz dla swoich bliskich – jeżeli tylko z tymi osobami będzie odbywała się podróż. Polskie wybrzeże ma naprawdę wiele do zaoferowania. Oto najpiękniejsze miejsca nad polskim morzem.

Świnoujście, Stawa Młyny i pobliskie Międzyzdroje

Jeżeli ktoś kojarzy nadmorskie pocztówki i pewną konstrukcję budowlaną, która przypomina dawny młyn, to właśnie tu można ją znaleźć. Oto Stawa Młyny, którą można znaleźć na końcu Falochronu Zachodniego w Świnoujściu, przy ujściu Świny do Bałtyku. Stawa w kształcie młyna to chyba jedna z najbardziej charakterystycznych budowli, która kojarzona jest z tym regionem. Jest to budowla, która istnieje już od 1873 roku! Jest to piękne miejsce, które nie tylko warto zobaczyć. Wiele osób właśnie tutaj planuje sesje zdjęciowe, m.in. ślubne, dziecięce i wiele innych.

Samo Świnoujście to doskonała baza wypadowa. W szczególności dla osób, które chciałyby odwiedzić zachodnich sąsiadów. Ciekawostką dla tego miasta jest to, że jako jedyne leży na trzech polskich wyspach: Uznam, Karsibór i Wolin. Miasto systematycznie powiększa swoją powierzchnię w wyniku sztormów. Nie można zapomnieć o tym, że w tych regionach znajduje się również latarnia morska, jak również Woliński Park Narodowy. Będąc w Świnoujściu nie można zapomnieć o tym, aby odwiedzić pobliskie Międzyzdroje.

Promenada w Sopocie i najdłuższe molo w Polsce

Tak, słynne molo, gdzie cumują na co dzień różne łódki, jachty i większe statki, znane jest nie tylko na całą Polskę, ale także znacznie dalej. Będąc nad Bałtykiem, warto odwiedzić to miejsce i przespacerować się wzdłuż mola. Tym bardziej że na samym końcu znajduje się doskonały punkt widokowy na odległe morze, jak również na ląd. Przy samym molo znajduje się promenada, która jest w stanie skusić każdą osobę do tego, aby przespacerować się powolnym krokiem. Sopot wchodzi w skład Trójmiasta, więc będąc tutaj nie można odmówić sobie wizyty w Gdańsku i w Gdyni, gdzie czeka także wiele pięknych miejsc.

Skoro już mowa o Trójmieście, to warto nadmienić, że blisko znajduje się Półwysep Helski i sam Hel. Czyli tak naprawdę w szybki sposób można znaleźć się na samym końcu Polski. Można tam dojechać z Trójmiasta. Lepszą opcją wydaje się jednak podróż wodą. Będzie to na pewno zdecydowanie większa atrakcja. Zatoka Gdańska stwarza ku temu doskonałą okazję, ponieważ statki pływają w jedną i drugą stronę każdego dnia.

Ciekawe miejsca – Trzęsacz i klif z kościołem

Chyba kolejne tak charakterystyczne miejsce, jakie można znaleźć na mapie Polski. Trzęsacz to tak naprawdę kurort. Niektórzy mówią, że jest to malutka wieś. Fakt, nie jest to zbyt duża miejscowość, ale ruiny kościoła stojące na klifie przyciągają ogromną ilość turystów. Tym bardziej że z roku na rok tych ruin było coraz mniej. Teraz całość została zabezpieczona, dzięki czemu do dnia dzisiejszego można podziwiać to fascynujące zjawisko nad brzegiem morza. Będąc tutaj nie można odmówić sobie wizyty na pięknej piaszczystej plaży. W sąsiedztwie na wszystkich czeka także Pobierowo i Rewal ze swoją słynną Aleją Róż.

Najpiękniejsze miejsca – Łeba i ruchome wydmy

Tego malowniczego miejsca nie można pominąć. Ruchome wydmy, gdzie piasek przemieszcza się na oczach wszystkich osób. Warto przystanąć tutaj na chwilę, aby móc kontemplować to niesamowite zjawisko. Nie można zapomnieć o tym, aby wejść na szczyt Wydmy Łąckiej, której wysokość wynosi ok. 30 metrów. Fakt, mało, ale wchodzenie do góry po piasku nie jest wcale takim łatwym wyzwaniem. Jednak widok, który będzie roztaczał się z góry, będzie w stanie wynagrodzić wszystkie trudy. Sama Łeba jest pięknym miastem, które nie jest uzdrowiskiem. Jednak i tak warto tu przyjechać, aby móc nawdychać się świeżego, morskiego powietrza.

Molo w Kołobrzegu, klif w Łukęcinie, latarnia morska w Niechorzu – to tylko kilka miejsc, które można by dopisać do tej listy. Nie można jeszcze zapomnieć o tym, że na turystów czeka piękna Ustka, gdzie można znaleźć nawet port rybacki. Zachód słońca można podziwiać na plaży w Pustkowie. Torpedownia w Babich Dołach, Latarnia Stilo, kamienista plaża w Jastrzębiej Górze – takich miejsc jest naprawdę sporo. Także dla amatorów sportów wodnych (np. windsurfing, kitesurfing), znajdzie się wiele miejsc, gdzie będą oni mogli przyjechać. Nawet takich, gdzie nie będzie tłumów wielu osób.