Gdzie można pojechać nad jezioro w Polsce, gdzie można cieszyć się ciszą, spokojem oraz pięknymi widokami? Pojezierze Bałtyckie cieszy się dużą popularnością, jednak tym razem będziemy sprawdzać inne akweny wodne, gdzie także czekają piękne plaże.

Na terenie Polski jest ponad 9000 jezior. Poniekąd jest to zasługa Mazur, jakie nazywane są Krainą Tysiąca Jezior. To fakt, że właśnie na tym terenie można znaleźć ogromną ilość pięknych zbiorników wodnych, gdzie praktycznie każdy żeglarz poczuje się jak w domu. Nie brakuje tutaj turystów, którzy decydują się na wypoczynek nad jeziorem w gorące letnie dni. Warto sprawdzić czy na liście top of the top, można znaleźć mazurskie jeziora.

Jezioro Nyskie na Opolszczyźnie

Ranking najfajniejszych jezior, warto zacząć jednak od granicy Polski z Czechami, gdzie czeka Nyskie jezioro, jakie położone jest u podnóża Gór Opawskich. Właściwie to należałoby powiedzieć, że ma się do czynienia ze zbiornikiem zaporowym, który został stworzony rzece Nysie Kłodzkiej. Aby nie błądzić w poszukiwaniu fajnych plaż, warto swoje kroki skierować od razu do Skorochowa. Na wszystkich czeka tu kąpielisko, a nawet domki letniskowe, jakie chętnie wykorzystywane są przez osoby, które chcą zaznać spokoju. Wędkarze, którzy szukają dla siebie ciszy i spokoju, powinni udać się do Wójcic.

Pojezierze Drawskie

Wszyscy patrzą zawsze na Bałtyk, gdzie czasem ciężko można znaleźć wolne miejsce. Całkiem blisko, jednak nie nad samym morzem, można znaleźć to malownicze pojezierze, gdzie czeka na wszystkich Czaplinek. Miejsce, jakie swoją popularnością może dorównywać samemu Bałtykowi. Znaleźć je można pomiędzy Drawskiem a Czaplinem. Zajmuje ono drugie miejsce, jeżeli chodzi o głębokość. Na pierwszym miejscu jest Hańcza. Trzeba także przyznać, że jego powierzchnia jest całkiem spora. Bielawa to wyspa, która znajduje się na tym jeziorze i jest bardzo ważnym punktem, jeżeli chodzi o wypady żeglarskie. Wokół jeziora można znaleźć liczne ośrodki turystyczne, gdzie można w atrakcyjnej cenie wynająć noclegi.

Wakacje nad Jeziorem Solińskim

Tutaj będzie można bez trudu znaleźć nie tylko ośrodek wypoczynkowy, ale także prywatne kwatery, pensjonaty, gdzie przez cały rok będzie można wypoczywać w przyjemnym klimacie. To właśnie w tych okolicach znaleźć można Bieszczadzki Park Krajobrazowy. Samo jezioro to tak naprawdę sztucznie utworzony zbiornik, który rozdziela zapora, jakiej wysokość sięga 82 metrów. Warto się wybrać na spacer wzdłuż zapory, aby móc podziwiać fantastyczne widoki. Jezioro ma wysoką klasę czystości. Tutaj można zaplanować aktywny wypoczynek. Nie brakuje tu wypożyczalni sprzętu wodnego. To najpiękniejszy akwen, który wszystkie osoby kusi swoją dzikością.

Gdzie warto jechać nad jezioro na Mazurach?

W Krainie Wielkich Jezior Mazurskich na pewno należy wybrać się nad Śniardwy i nad Mamry. Jeżeli chodzi o najpiękniejsze jeziora w Polsce , to nie można zapomnieć o tych klasykach. Tym bardziej że nie brakuje tu amatorów sportów wodnych. Nie można zapomnieć o tym, że to doskonałe miejsce do żeglugi. Bez trudu będzie można znaleźć tu wypożyczalnie, jakie w atrakcyjnej cenie są w stanie wyczarterować łódkę, jacht, itd. Śniardwy i Mamry wyróżniają się nie tylko, jeżeli chodzi o wygląd, ale także wielkość. To największe akweny wodne. Na Śniardwach można znaleźć aż osiem wysp! Mamry to tak naprawdę sześć zbiorników, jakie są ze sobą połączone w jedno. Mianowicie są to Mamry, Kirsajty, Kisajno, Dąbskiego, Święcajty i Dargin. Te dwa największe jeziora w Polsce są w stanie zaoferować atrakcyjną bazę noclegową dostępną przez cały rok.

Pojezierze Iławskie

Gdzie warto pojechać nad jezioro jeszcze? M.in. na to pojezierze, gdzie można znaleźć jezioro Jeziorak. Co ciekawe, samo to jezioro było „bohaterem” wielu filmów,m.in. tego, który opowiadał o losach Pana Samochodzika. Sam Jeziorak zalicza się do najdłuższych, ponieważ ma aż 27,5 kilometra długości. Iława nazywana jest także „bramą Mazur”. Jeżeli chodzi o najliczniej odwiedzane miasto znajdujące się na Mazurach, to właśnie Iława znajduje się w na pierwszym miejscu w top 10. Jezioro Jeziorak jest połączone z Jeziorem Ewingi, Jeziorem Drwęckim i Zalewem Wiślanym.

Polska ma jeszcze wiele innych jezior, których nie można pominąć. Wymienić można m.in. jezioro Lubie, jezioro Białe, jezioro Kłodno. Do tego jest jeszcze jezioro Budzisławskie, jezioro Międzybrodzkie, jezioro Powidzkie. Każde z tych miejsc ma piękną plażę. Część z nich jest w stanie zapewnić także ośrodek wypoczynkowy, gdzie warto udać się na dłużej.