Początek zimy to dobry moment na to, aby zaplanować kolejne, letnie wakacje w Polsce. Na wszystkich czekają różne atrakcje w atrakcyjnych turystycznie miejscach.

Polska oferuje możliwość spędzenia urlopu za każdym razem w innym regionie. Może być to jezioro, Morze Bałtyckie, szlak górski lub wiele innych urokliwych miejsc. Warto sprawdzić, gdzie faktycznie można jechać na wypoczynek.

Wakacje w Polsce nad Morzem Bałtyckim

Wybrzeże Bałtyckie to idealne miejsce na wakacje, jeżeli chodzi o letni wypoczynek. Znaleźć można tu niejeden hotel, pensjonat, a nawet kwaterę prywatną, która w tym okresie udostępniona jest w atrakcyjnej cenie.

Czy któraś z miejscowości jest szczególnie polecana? Właściwie to nie. Wszystkie bowiem są tak samo piękne i są w stanie zaoferować ogrom atrakcji. Począwszy od Międzyzdrojów i Świnoujścia, przez bardzo popularny Kołobrzeg i Mielno, Trójmiasto (np. Gdańsk), aż po sam Hel. W każdej z tych miejscowości (oraz w wielu innych, jakie nie zostały tutaj wymienione), czeka piękna plaża. Niektóre może są bardziej zatłoczone (jak chociażby te w Łebie), ale są też takie, gdzie bez trudu można znaleźć dla siebie miejsce (np. ta w Mielenku). Warto spędzić chociażby jeden urlop w Polsce nad Bałtykiem, aby móc korzystać z wodnych kąpieli oraz innych atrakcji, jakie czekają na wszystkich w tym regionie.

Mazury – czyli jeziora na wyciągnięcie ręki

Giżycko, Ostróda, Mikołajki i Pisz – oto najważniejsze miejscowości, jakie można spotkać w Krainie Tysiąca Jezior. Tak właśnie nazywane są Mazury, jakie słyną z tego, że można spotkać tam wiele pięknych, zielonych terenów. Co prawda widać, że jest to region, który bardzo mocno się rozbudowuje, ale i tak nadal nie brakuje tu miejsc zielonych, gdzie można urządzać wycieczki rowerowe oraz piesze. Warto poznać ten region, który słynie z tego, że z jeziora można przedostać się na kolejny akwen wodny. To właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się tu czartery jachtów. Kto nie miał jeszcze okazji posmakować żeglarstwa, w końcu będzie miał do tego doskonałą okazję. Ciekawostką jest to, że plaże znajdujące się nad jeziorami nie są tak mocno zatłoczone, jak te nad Bałtykiem. Jeżeli więc komuś zależy na spokoju, to warto odwiedzić właśnie ten region.

Urlop w polskich górach – wypoczynek w Tatrach

Prosto znad morza można odwiedzić ciekawe miejsca, jakie można znaleźć w Tatrach. Chyba najsłynniejsze pasmo znajdujące się w górach, gdzie o dziwo wiele osób planuje urlop. Tak, dużo osób z góry planuje wakacje nad morzem, ale jednak góry nie są gorsze. Może nie ma tu plaż na wyciągnięcie ręki, ale nie brakuje tu wodnych parków rozrywki (np. Termy Bania), gdzie także będzie można miło spędzić czas. Warto zobaczyć te monumentalne widoki, które rozciągają się ze szczytów górskich (np. Śnieżka). Nie można zapomnieć także o tym, aby odwiedzić wakacje. Niekoniecznie trzeba spędzić wakacje właśnie tutaj. Można wybrać jedną z mniejszych miejscowości, które znajdują się dookoła, żeby Zakopane mieć na wyciągnięcie ręki.

Bieszczady – spędź urlop na turystycznym szlaku

Znajdują się nieco na uboczu, ale Bieszczady to doskonały pomysł na to, aby zaplanować wczasy w Polsce. Samemu, z partnerem, z dziećmi czy też z bliskimi osobami. Znaleźć tu można Bieszczadzki Park Narodowy, gdzie trzeba zachowywać się z należytą ostrożnością. Relaksować można się w wielu hotelach, prywatnych domach na tarasie, itd. Bieszczady dają doskonałą okazję do tego, aby zaplanować aktywny wypoczynek. Można tu chodzić po wielu szlakach górskich. Za każdym razem można obrać inny kierunek i poznawać zupełnie inne części tego regionu.

Beskidy – idealne miejsce na wakacje

Nocleg w Beskidach? Dlaczego by nie. Jest to malowniczy region, który nie straszy tak dużą ilością osób, jak to czasem bywa w Tatrach. Można znaleźć tu niejeden dom wakacyjny, który na dodatek czynny jest przez cały rok. Do Wisły, Żywca, Szczyrku, Ustronia, można tak naprawdę przyjechać przez cały rok. Beskid ma do zaoferowania nie tylko trasy turystyczne, skocznie narciarskie, ale także zabytki, które ściśle związane są z historią Polski. Polskie góry są naprawdę piękne i nie warto ich pomijać podczas planowania wakacji.

Polskie morze, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, Podlasie, Kaszuby – jest wiele miejsc, gdzie można spędzić wakacje. Nie trzeba głowić się nad tym, gdzie pojechać na wakacje w Polsce. Zamiast szukać last minute za granicą, można zastanowić się nad tym, gdzie w przyszłym roku warto pojechać w Polsce na wakacje. Urlop w kraju także będzie dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.