Polska na swoim terenie proponuje odbiorcom wiele miejsc, które warto odwiedzić, nie tylko na długi weekend. Malowniczy Sandomierz, turystyczny region Lubelszczyzny, czy krajobraz Mazur, to tylko niektóre z propozycji. Kraj jest bardzo różnorodny pod względem ukształtowania terenu oraz mnogości miejsc wartych uwagi. Jest to świetna opcja skierowana do wszystkich osób, które chcą znaleźć idealne miejsce na aktywny wypoczynek.

Gdzie pojechać na weekend w Polsce?

W Ojczyźnie nie brakuje miejsc, gdzie warto pojechać na weekendowy wyjazd. Warto zobaczyć, co oferują stolice poszczególnych województw. Jedno jest pewne — turysta nie będzie narzekał na nudę. Atrakcja zapierająca dech w piersiach? Każdy region Polski taką skrywa. Przekonaj się sam.

Polska na weekend to idealna propozycja dla osób, które chcą zwiedzić np. krainę wielkich jezior mazurskich. Jest to opcja, która szczególnie przypadnie do gustu odbiorcom, którzy:

 • uwielbiają rejsy statkami,
 • chcą spędzić czas nad jeziorem,
 • mają chęć na aktywny wypoczynek.

Wypad na weekend nie będzie całkowicie tym okresem, w którym uda się wszystko zwiedzić. Idealnie jest wybrać więc kilka propozycji spędzenia wolnego czasu dostosowanych do konkretnego odbiorcy.

Tani wypad na weekend w Polsce

Tak naprawdę niemalże każde miejsce na weekend w Polsce okaże się odpowiednie o konkretnej porze roku. Jest to doskonała okazja do tego, by odwiedzić jedyny w Polsce obiekt, jakim jest np. Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Do najciekawszych miejsc w tym mieście zalicza się także miejsce ze starymi oryginalnymi samochodami, które występowały również w konkretnych znanych produkcjach.

Pomysłu na weekend z pewnością nie zabraknie, gdy:

 • sprawdzi się dni darmowych wejść,
 • nie będzie chciało się odwiedzić wszystkiego,
 • poszuka się idealne miejsce na weekend.

Wyjazd idealnie jest planować tak, by spędzić weekend w jak najbardziej komfortowy dla siebie sposób.

Jakie części Polski odwiedzić – ciekawe miejsca na weekendowy wypad

W tym przypadku wszystko zależne jest od tego, co lubi dany turysta. Można wyjechać na długi weekend typowo po to, by wypocząć, ale także, by zobaczyć piękne miejsca i spędzić weekend w górach. W kraju dostępne dla zwiedzających są także magiczne miejsca, za które nie trzeba zapłacić ani złotówki. Są to wszelkiego rodzaju bezpłatne punkty widokowe, parki, jeziora, morza z piaszczystymi plażami, czy góry. Na uwagę zasługują ciekawe atrakcje, które zlokalizowane są zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miasteczkach.

Pomysł na długi weekend powinien być zrealizowany w taki sposób, by:

 • aktywny weekend był spełnieniem marzeń danego turysty,
 • maksymalnie wykorzystać dni wolnego,
 • zobaczyć konkretną liczbę najpiękniejszych miejsc w Polsce.

Polska na weekend oferuje mnóstwo bezpłatnych miejsc, do których warto się wybrać i zaplanować swój długi weekend w taki sposób, by udało się do nich dotrzeć. Warto wziąć pod uwagę święta państwowe, kiedy mogą być one nieczynne.

Stolice kraju, które warto odwiedzić

Na początek zwiedzanie można rozpocząć od tych, które znajdują się najbliżej. Do najpiękniejszych w Polsce zaliczają się:

 • Gdańsk,
 • Kraków,
 • Wrocław.

Wśród wszystkich warto wyróżnić również Poznań znany z historycznego wygranego powstania wielkopolskiego. Na weekend blisko można wyjechać do jednej z nich i sprawdzić, co ciekawego się w niej znajduje. Planując długi weekend pełen atrakcji, nie zaszkodzi mieć na względzie tego, by:

 • liczyć się z budżetem,
 • być może wyjechać gdzieś dalej.

Kolejny długi weekend może pojawić się nie za szybko, więc planując długi wypoczynek w Polsce, idealnie jest mieć to na względzie.

Gdzie szukać inspiracji na weekend lub długi weekend?

Obecnie nie ma problemu z poszukaniem propozycji, gdzie można spędzić weekend w Polsce. Może być to zarówno spokojny wypoczynek nad morzem, jak i taki, w trakcie którego można wybrać się na spacer. Zachwycające jest to, że krain w Polsce jest tak dużo, że bez problemu uda znaleźć się taką, która najbardziej fascynuje danego turystę. Wśród nich wyróżnić można chociażby Bory Tucholskie, czy Żuławy.

Polecenia są różne, więc wśród nich warto szukać wyłącznie takich, które są od osób, które miały możliwość przebywania w danym terenie. Są to najpewniej krewni i znajomi, którzy z czystym sumieniem mogą polecić na długi czerwcowy weekend kilka najciekawszych miejsc w Polsce.

Weekend w Polsce to doskonała okazja do tego, by udało się zwiedzić sporo ciekawych miejsc, zregenerować się lub postawić na to, by sprawdzić, co w danym przypadku oferuje najbliższa okolica konkretnego turysty.