Jakie miejsca w naszym kraju warto zobaczyć z dziećmi lub z ukochaną osobą? Jest ich tyle, że dobrze zrobić sobie listę, które najpiękniejsze miejsca w Polsce na weekend warto wybrać. Nie brakuje pięknych miejsc w Polsce, gdzie będzie można spędzić wolne chwile. Najpiękniejsze miejsca w Polsce na weekend są w stanie sprawić, że chociaż na chwilę będzie można zapomnieć o wszystkich problemach.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce na weekend, które warto zobaczyć w zachodniopomorskim

Dokładnie to warto polecić znajdujący się tutaj Woliński Park Narodowy, który istnieje od 1960 roku. Powstał on po to, aby móc ochronić największą polską wyspę Wolin. To dobre miejsce na weekend, który sąsiaduje bezpośrednio nad Bałtykiem. Należy jednak wspomnieć, że na terenie tego parku narodowego, można znaleźć niejedno jezioro. Dokładnie jest ich cztery: Warnowskie, Rabiąż, Czajcze i Domysłowskie. Ciekawostką dla osób, które lubią geografię jest to, że są to akweny wodne polodowcowe i zajmują obszar 153 ha. Niejeden turysta znajdzie tu dla siebie chwilę, aby móc po prostu pobyć sam na sam ze swoimi myślami. Znaleźć tu można m.in. ślady pozostałości grodzisk i miejsc związanych z osadnictwem z czasów historycznych. Woliński Park Narodowy to miejsce, które warto zobaczyć w Polsce.

 

Najpiękniejsze miejsce w Polsce – Dolina Warty

Całkiem możliwe, że wielu mieszkańców Wielkopolski nie zdaje sobie sprawy z tego, że na wyciągnięcie ręki mają taką atrakcję turystyczną, gdzie cieszyć się będą mogli niesamowitym krajobrazem (w szczególności, jeżeli chodzi o widok z lotu ptaka), ciszą i spokojem.

Dolina Warty to odcinek dolnej Warty o długości 45 km, który oddziela Wysoczyznę Poznańską od Gnieźnieńskiej. To piękne miejsce na weekend w Polsce. Jest to atrakcyjnie turystyczny region, który można eksplorować własnymi nogami, statkami, które liczne pływają po tej rzecze (w szczególności, jeżeli chodzi o sezon wiosenno-letni) lub kajakami, jeżeli tylko ktoś ma taką ochotę. Można urządzić tu doskonały wypad na weekend w Polsce.

 

Zamek na Wawelu, czyli historyczne szlaki w Polsce

Polska na weekend? Oczywiście, że Kraków. To jedna z najważniejszych miejscowości, którą warto odwiedzić. Stolica Małopolski ma piękne Stare Miasto. Tak, bowiem w każdej dzielnicy można znaleźć coś, co świadczy o tym, z jak ważnym miastem ma się do czynienia. Wawel, gdzie można położyć znicz pamięci dla królów polskich oraz dla osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Wieża z jakiej można podziwiać widok na miasto. Wawel to chyba najważniejszy punkt widokowy na mapie tego miasta.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce na weekend – atrakcje Krakowa i ciekawe miejsca w okolicach

Do Krakowa warto pojechać na weekend, aby poznać też następujące atrakcje: Beernarium Piwne SPA, Auchwitz Birkenau, Kopalnię Soli w Wieliczce i/lub w Bochni, Kościół Mariacki związany z legendą o żółtej ciżemce, Collegium Maius, podziemia rynku w Krakowie, Nową Hutę, Smoczą Jamę i wiele innych.

Jakie jeszcze najpiękniejsze miejsca w Polsce na weekend warto zobaczyć?

 

Weekend w Polsce nad jeziorem, czyli wypad na Mazury

Najciekawszym pomysłem dla wielu osób może okazać się wypad na Mazury. Kraina Tysiąca Jezior nazywana jest również zielonymi płucami polski. To dobry pomysł dla tych wszystkich osób, które mają dość wielkomiejskiego zgiełku, ciągłych spalin i smrodu w powietrzu. Na Mazurach będzie można odetchnąć pełną piersią. Planując wyjazd tutaj na weekend, można pomyśleć o tym, aby zabrać swoje rowery. Bez trudu będzie można tu bowiem znaleźć szlak rowerowy, który pozwoli na to, aby zaplanować ciekawe i długie wycieczki. Tak, Mazury i znajdujące się tutaj jeziora, to doskonała propozycja do tego, aby weekend spędzić aktywnie. Będzie można spalić ogromną ilość kalorii, a do tego będzie można zadbać także o swoją kondycję. Na pewno ucieszy to te wszystkie osoby, które na co dzień siedzą przed komputerami i nie mają dużej okazji do ruchu. Dużo możliwości oferuje jezioro Jeziorak, ale nie można zapomnieć także o Morągu i innych akwenach wodnych, których w tym regionie nie brakuje.

Gdzie można jechać jeszcze ciekawe miejsca w Polsce? Chociażby na Dolny Śląsk. W końcu to właśnie tam znajduje się Wrocław. Malownicza Łódź i ich nowoczesne zoo. Wiele atrakcji ma do zaoferowania Gdańsk. Sama Warszawa – stolica kraju – to także doskonałe miejsce do spędzenia czasu. W Polsce bez trudu można spotkać takie miejsca, gdzie będzie można fajnie i aktywnie spędzić czas. W różnych miejscach będzie można zaplanować długi weekend i aktywny wypoczynek.