Pozostałości dawnych imperiów nadal wzbudzają zachwyt i chęć poznania odległej historii. Szczególnie niezwykła architektura Azteków i Majów fascynuje i pobudza wyobraźnie. Bez wątpienia wycieczkę należy rozpocząć od Półwyspu Jukatan nad Morzem Karaibskim. Region ten w każdym calu zachwyca kulturą, bujną roślinnością oraz pozostałościami z dawnych epok. Meksykanie wrażliwi na naturę oraz spuściznę po swoich przodkach pieczołowicie dbają o miasta i świątynie, które urzekają niesamowitą aurą.

Baza hotelowa wzdłuż rajskiej plaży

Miłośnikom zarówno słonecznych, jak i wodnych kąpieli przypadną do gustu plaże Morza Karaibskiego. Biały piasek i lazurowa woda są wizytówką kurortów usytuowanych w Cancun. Miejscowość tętniącą wakacyjnym życiem pozwala również znaleźć ustronne miejsca, gdzie można rozkoszować się rajskimi widokami. Przejście na plaże przez pasaż tropikalnej zieleni pozwala obserwować piękno egzotycznej roślinności. Wzdłuż całego wybrzeża znajduje się druga co do wielkości rafa koralowa świata. Przy spokojnych wodach i sprzyjających prądach morskich można ją samemu naocznie zaobserwować, bez potrzeby używania sprzętu do nurkowania. Znakomicie rozwinięta infrastruktura turystyczna tego regionu zapewnia bazę noclegową na bardzo wysokim poziomie. Hotele oraz prywatne apartamenty dysponują wyśmienitymi ofertami z basenami, siłowniami oraz tarasami widokowymi.

Chichen Itza – jeden z Siedmiu Cudów Świata

Bez wątpienia ruiny i pozostałości po mieście Chichen Itza należą do najciekawszych obiektów historycznych tego regionu. Niezwykłą gratką dla pasjonatów podróżowania oraz miłośników starożytnej historii jest odwiedzenie Świątyni Kukulkana w kształcie piramidy i Świątyni Tysiąca Wojowników. Obiekty te  wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ogromna powierzchnia dawnej osady przyciąga zwiedzających, jak i miejscowych tubylców zajmujących się handlem. Nabyć można od nich dosłownie wszystko. Poza różnymi bibelotami sprzedają również niecodzienne rękodzieła, które warte są uwagi. Meksyk, wycieczka objazdowa z biurem podróży Logostour obejmuje również zwiedzanie stanowisk archeologicznych w Tulum. Starożytne miasto usytuowane na klifie zachwyca niesamowitym widokiem na Morze Karaibskie. Zapewne powstało ono tam z uwagi na bezpieczeństwo i możliwość odpierania ataków wroga. Intrygujące rzeźby i płaskorzeźby przyciągają uwagę imponującymi wielkościami oraz technikami wykonania. Co dziwniejsze wśród tych opuszczonych ruin zadomowiły się dziko żyjące zwierzęta i ptactwo.

Cenoty i laguny na Jukatanie

Półwysep Jukatan słynie z wielu naturalnych zbiorników wodnych, które udostępnione są dla turystów. Zjawiskowo piękna różowa laguna w Las Coloradas  wzbudza zachwyt swym kolorem tafli wody. Barwa nie jest wynikiem zanieczyszczenia lub następstwem procesu barwienia, lecz pochodzi od naturalnego barwnika wytwarzanego przez czerwony plankton i mikroskopijne skorupiaki. Z kolei inne laguny w tym regionie przyciągają nieskazitelnym błękitem wód. Zagospodarowane ich przybrzeża umożliwiają korzystanie z kąpieli lub pływanie kajakiem. Wydzielone miejsca relaksu kuszą atrakcjami oraz ciekawymi lokalnymi imprezami. Cenoty z krystalicznie czystą wodą powstają w wyniku zapadnięcia się jaskini lub podziemnej rzeczki. Tak powstałe kraterowe zbiorniki przyciągają uwagę geologicznymi kształtami odkrytych skał. Kąpiel w nich przynosi ochłodę w trakcie wysokich temperatur, jakie panują zazwyczaj w tej części Meksyku.

Smaki Meksyku

Specyficzny smak kukurydzianej tortilli podawanej przy każdej okazji wyróżnia się na tle innych regionalnych posiłków. Wynika to zapewne z odmiany ziarna i sposobu uzyskania białej mąki. Daniem, które warto skosztować nawet w bardzo upalne dni, jest orzeźwiający bulion drobiowy z dodatkiem świeżej limonki. Bez wątpienia każdy posiłek należy przepić Tequilą, która pozyskiwana jest z soku z rdzenia agawy błękitnej. Trunek ten produkowany jest w wielu regionach Meksyku nadal tradycyjnymi metodami, co nadaje mu charakterystycznego smaku.