Strona główna Dodaj ogłoszenie Moje ogłoszenia O nas Kontakt

Kresowa Osada

ul. Kolejowa 16
37-621 Basznia Dolna
(woj. podkarpackie)

Tel. +48 500 738 500
Tel. +48 (16) 632 72 20

www: www.kresowaosada.pl

Kategoria: agroturystyka
Liczba miejsc: 14
Cena: 89 zł - 129 zł

Kresowa Osada w Baszni Dolnej to wioska tematyczna, która przenosi w przeszłość. Odwołuje się do wielokulturowości dawnych Kresów Rzeczypospolitej, oferując możliwośc ciekawego spędzenia wolnego czasu. To idealne miejsce dla miłośników historii, tradycyjnego jadła i aktywnej turystyki w otoczeniu naturalnej przyrody.

Budowę Kresowej Osady zakończono w 2013 roku, a kilka miesięcy później, dzięki głosom wielu internautów, obiekt wybrano „Unijną Perłą Podkarpacia”. To zasługa doskonałego przedstawienia pamięci o dziedzictwie kulturowym Ziemi Lubaczowskiej – Kresowej Krainy.

Kresowa Osada składa się z kilku tematycznych obiektów. W odtworzonym dworku ziemiańskim jest secesyjna restauracja, w której można posmakować tradycyjnych potrwa kuchni kresowej. Tu także, do dyspozycji gości są pokoje i w pełni wyposażona sala konferencyjna. To doskonałe miejsce na organizację wesel, przyjęć, konferencji czy bankietów.

Na smakoszy galicyjskich tradycji gastronomicznych czeka z kolei dawna karczma wiejska, w której posmakować można Kresowego Jadła. W multimedialnym muzeum – Galerii Lokalnej Historii - prezentowana jest ekspozycja dotycząca wypraw hetmana Sobieskiego na czambuły tatarskie oraz wirtualna przebieralnia w stroje z tamtej epoki. Turyści znajdą tu także ciekawostki i eksponaty z dziejów huty szkła kryształowego, zlokalizowanej w pobliskiej Hucie Kryształowej.

W Kresowej Osadzie oferujemy możliwość zakwaterowania w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych.


Zapraszamy!
  • / / Wybierz datę
  • / / Wybierz datę